späť

Kopčianska

Bratislava

V blízkosti rakúskych hraníc na konci Kopčianskej ulice už čoskoro vyrastie nová moderná mestská štvrť. Ide o zónu, do ktorej sa mesto postupne a prirodzene rozvíja.

Kopčianska sa nachádza na hraniciach dvoch štátov. Zapĺňa prázdne miesto bývalého rozdelenia a vytvára nové centrum tohto prihraničného regiónu. Na základe inovatívnych konceptov vzniká udržateľná mestská štvrť, ktorá kombinuje vysokú kvalitu života s dynamikou pracovného sveta.

Kopčianska je centrom nápadov a inovácií s mnohými zaujímavými miestami roztrúsenými po celej štvrti. Nachádza sa tu mix bývania a príležitostí pre rôzne skupiny ľudí. Obchody, kaviarne, galérie, reštaurácie, kreatívne firmy a mnohé iné služby a činnosti s vyššou pridanou hodnotou. Kopčianska vytvára podmienky pre život a prácu unikátnej komunite tvorivých ľudí, umelcov, dizajnérov a vedcov.

Projekt tiež ponúka možnosti pre inteligentné investície. Súčasne poskytuje rôznorodú škálu bývania v priestore moderného urbanizmu a pokojnej atmosféry otvorenej krajiny.

Na Kopčianskej je verejný priestor vnímaný ako oveľa viac, než len priestor medzi budovami. Verejný priestor definuje charakter novej štvrte a motivuje ľudí tu zostávať a pohodlne sa po nej pohybovať najmä pešo a na bicykli.

Kopčianska prekvapí – novými nápadmi, zaujímavými elementmi, vlastným dizajnom mobiliáru a umením vo verejnom priestore.

lokalita

Bratislava

rozloha

127 658 m2

ukončenie projektu

TBA

architekti

šujan_štassel, Vallo Sadovsky Architects, Compass

ďalšie projekty

kontaktujte nás

STEINERKA Business Center, Legionárska 10
811 07 Bratislava, Slovakia

info@lucron.sk
+421 910 980 717