Predstavili sme koncept Vydrica Designers

04. mája 2023
Predstavili sme koncept Vydrica Designers

V spolupráci so štyrmi špičkovými slovenskými dizajnérmi prichádza Vydrica s unikátnym konceptom Vydrica Designers, ktorý odkrýva štyri pohľady na interiérový dizajn. Dizajnérky Romi Klimeková a Silvia Brna a dizajnéri Alan Prekop a Erik Pastucha navrhli interiéry pre rôzne typy klientov. Do každého bytu vniesli svoj nezameniteľný rukopis a do Vydrice priniesli to najlepšie zo súčasného slovenského interiérového dizajnu.  

Štyria oslovení dizajnéri a dizajnérky navrhli interiéry pre štyri konkrétne byty na jednom podlaží budovy V4, ktorá vznikne v srdci Vydrice za priestorom obnovenej pamiatky Vodná veža. V každom byte je veľký kus originality, prestíže a najlepších materiálov, aké sú v súčasnosti k dispozícii.

„Denne sa stretávame s našimi klientmi a vieme, že kúpou bytu sa pre nich otázka riešenia bývania nekončí, práve naopak. Väčšina našich klientov, najmä v segmente prémiových novostavieb, rieši aj svoj interiér veľmi precízne, pretože určitým spôsobom je odzrkadlením ich životného štýlu a statusu. Už to nie je iba o nakupovaní nábytku v obchodných reťazcoch, ale čím ďalej viac využívajú spoluprácu s architektmi a interiérovými dizajnérmi. Až v interiéri, ktorý navrhne profesionál, veľa ľudí zistí, čo všetko im byt môže ponúknuť a ako ho využiť čo najlepšie a zároveň prispôsobiť svojmu osobitému štýlu,“ vysvetľuje koncept Vydrica Designers riaditeľ predaja spoločnosti Lucron, Juraj Ťahún.

V rámci konceptu Vydrica Designers získa klient spolu s konkrétnym bytom automaticky aj návrh dizajnu, ktorý je navrhnutý pre konkrétnu dispozíciu bytu. Pečaťou originality bytu je podpis samotného autora alebo autorky, ktorí do svojho návrhu vniesli svoj nezameniteľný rukopis, ale urobili to spôsobom, aby sa majiteľ bytu cítil čo najpríjemnejšie a autenticky.

Vydrica Designers – to najlepšie z ponuky bytov aj interiérového dizajnu

Koncept Vydrica Designers prezentuje to najlepšie, čo na Slovensku máme, a to jednak v rámci ponuky bytov, ale aj v oblasti interiérového dizajnu. Každý z oslovených dizajnérov dostal zadanie navrhnúť interiér pre konkrétneho klienta: Silvia Brna byt pre mladú rodinu s dvoma deťmi, Romi Klimeková byt pre úspešnú podnikateľku v strednom veku, Alan Prekop byt v štýle „man cave“ pre aktívneho mladého muža a Erik Pastucha interiér pre starší manželský pár.

Cena vybraných štyroch konkrétnych bytov v najprémiovejšom a komornom komplexe bytového domu V4 sa pohybuje na úrovni približne 1,25 mil. eur. Dizajnéri dostali okrem konkrétnej dispozície bytu, ktorú si mohli sčasti upraviť, aj cenový strop na realizáciu, ktorý bol stanovený na 300 000 eur za kompletný interiér, vrátane prác profesií, ako sú murárske, obkladačské či stolárske práce, ale zahŕňa aj vybavenie a nábytok. Vyhotovenie si klient môže nechať zrealizovať na kľúč na základe projektovej dokumentácie od architektov a dizajnérov, pričom samotná realizácia interiéru nie je v cene návrhu ani v cene bytu.