Príležitosť ohliadnuť sa, aj pozrieť vpred

29. decembra 2021
Príležitosť ohliadnuť sa, aj pozrieť vpred

Koniec roka je príležitosťou na ohliadnutie sa a pripomenutie si udalostí a úspechov, ktoré sa nám podarilo dosiahnuť. Rok 2021 bol pre každého jedného z nás plný výziev, a to nielen po pracovnej, ale aj osobnej stránke. Zodpovedným prístupom a vytrvalosťou sa nám podarilo dotiahnuť do konca (alebo aspoň výrazne vpred posunúť) množstvo našich projektov.

Tie sa z časti rozrástli nielen v počte bytov, obyvateľov, nájomníkov či vysadených stromov. Rozrastá sa aj Lucron samotný a jeho pracovný tím. Počet zamestnancov, ktorí stoja v prvom rade za úspechmi našich projektov, stúpol v roku 2021 o 7 %, ale pribudli nám aj 2 nové manželstvá a štyri deti, z čoho máme veľkú radosť.

Pozoruhodné sú naše čiastkové úspechy v jednotlivých projektoch:

NESTO / BRATISLAVA

Spustili sme vlajkovú loď Lucronu – novú mestskú štvrť Nesto v bratislavskej Petržalke. Dané územie definujeme na ďalších najmenej 50 rokov a sme hrdí, že ešte pred začiatkom samotnej výstavby sa nám podarilo zrealizovať niekoľko opatrení na zlepšenie kvality života susedov aj budúcich obyvateľov:

• Revitalizovali sme časť Kopčianskej ulice a vybudovali sme tu cyklotrasu.

• Zriadili sme zástavku MHD Nesto a vybudovali obratisko pre autobusy.

• Poklepaním základného kameňa sme slávnostne spustili výstavbu prvého bytového domu C.

• Spustili sme urbanisticko-architektonickú súťaž, do ktorej sme oslovili 7 zahraničných a domácich ateliérov so skúsenosťami a kompetenciou pre rozvoj územia takejto mierky.

VYDRICA / BRATISLAVA

Ďalší významný projekt priamo pod Bratislavským hradom, sa nám popri nevyhnutných prácach súvisiacich so spevňovaním hradného brala a s prekládkami infraštruktúry a inžinierskych sietí, ktoré zabrali výraznú časť z roka, podarilo posunúť o významné míľniky. Tie pomôžu vybudovať Vydricu s dôrazom na zachovanie, popularizáciu a sprístupnenie historických pamiatok:

• V spolupráci s Metropolitným inštitútom Bratislavy, Mestským ústavom ochrany pamiatok v Bratislave a tiež v spolupráci s Krajským pamiatkovým úradom a mestskou časťou Staré Mesto sme spustili architektonickú súťaž na projekt obnovy Národnej kultúrnej pamiatky Vodná veža.

• Získali sme stavebné povolenie pre objekty prvej etapy, ktorá bude realizovaná v území medzi Rybárskym cechom a Vodnou vežou.

• Spustili sme predaj bytov v bytovom dome V4, ktorý ponúka príjemné komorné bývanie a jedny  z najlukratívnejších nehnuteľností.

URBAN RESIDENCE / BRATISLAVA

V tomto jedinečnom projekte mestského bývania na Račianskej ulici sme dokončili poslednú budovu C celého komplexu a byty sme odovzdali majiteľom. Z pohľadu výstavby je teda projekt ukončený, no my naďalej realizujeme zmysluplné projekty, ktoré pomôžu zlepšiť kvalitu života obyvateľov a susedov:

• Vo vnútrobloku dokončujeme v spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Nové mesto verejný park, v ktorom sa nachádza viacero herných prvkov aj pre handicapované deti alebo napríklad výbeh pre psy.

• Dokončili sme aj detské ihrisko pri bytovom dome C.

• Kvalitné verejné priestory, dostupné parkovanie, cieľavedomý výber prevádzok obchodu a služieb ako aj  celodenná prítomnosť množstva potenciálnych zákazníkov vytvoriť ucelený retailový koncept „street retail“. Ten sme následne predali lokálnemu investorovi.

ARBORIA / TRNAVA

Aktivity Lucronu sa ale nezameriavajú len na Bratislavu, úspešne pokračuje aj rozvoj trnavskej štvrte Arboria. Tú  za svoj domov aktuálne považuje už viac ako 2000 spokojných obyvateľov, ktorým je k dispozícii už aj druhý kruhový objazd na križovatke ulíc Východná a Novomestská. Okrem toho sme v Trnave predstavili:

• Koncept bytov na prenájom Arboria Apartments, v ktorom sme v spolupráci s Kooperativou obsadili 51 zariadených bytov vyššieho štandardu novými nájomcami v priebehu troch mesiacov. Potvrdili sa naše predpoklady, že na trhu je dopyt po bývaní bez starostí, ktorý okrem kvalitnej strechy nad hlavou ponúka aj služby spojené s užívaním bytu.

• Pokračovali sme s výstavbou bytového domu Novomestská, odovzdali sme bytový dom Južná a dokončili stavbu bytového domu Súhvezdná. Do predaja šlo ďalších 166 bytov v bytovom dome Kvetná.

• Aj v tomto roku sa s našou podporou uskutočnilo niekoľko komunitných eventov, samozrejme s rešpektovaním platných protipandemických opatrení.

RAKYTA / BRATISLAVA

Pracovali sme aj na príprave ďalšieho rezidenčného projektu v Devínskej Novej Vsi, ktorý ponúkne moderné mestské bývanie v priamom dotyku s prírodou. Projekt potvrdzuje naše odhodlanie pristupovať zodpovedne k životnému prostrediu a verejnej zeleni, ktorá napríklad v Rakyte hrá významnú úlohu už od prvej skice na papieri a obsadí viac ako 30% celkovej plochy projektu. Časť z toho budú predstavovať verejné priestory v podobe detských ihrísk, prístreškov na posedenie či komunitné podujatia a časť súkromné predzáhradky či zelené lodžie a terasy.

Dovoľte nám pri príležitosti konca roka 2021 poďakovať všetkým Vám – zamestnancom, obchodným partnerom a dodávateľom – za úspešnú spoluprácu a popriať Vám všetko najlepšie do nového roka.

Tím Lucron