Predali sme budovu s 51 nájomnými bytmi poisťovni Kooperativa

14. marca 2022
Predali sme budovu s 51 nájomnými bytmi poisťovni Kooperativa

V rámci projektu Arboria Apartments realizovaného v Trnave, sme premiérovo predali celú budovu inštitucionálnemu investorovi. Budovu s 51 bytmi, odkúpila spoločnosť  KOOPERATIVA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group, ktorá ju plánuje dlhodobo prenajímať.

Projekt Arboria Apartments v Trnave s novým konceptom prenájmu bytov od našej spoločnosti sa teší mimoriadnej obľube a naďalej získava na popularite. A práve tento projekt znamená pre Lucron zásadný míľnik – po prvý raz v histórii sme predali celú budovu v rámci svojho developmentu inštitucionálnemu investorovi. Spoločnosť KOOPERATIVA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group kúpila budovu, v ktorej sa nachádza 51 bytov, 69 parkovacích státí a 4 obchodné priestory.

„Nedostatok nájomných bytov je na Slovensku dlhodobým problémom. Od roku 2017, kedy sme začali vyvíjať kroky potrebné na vstup našej poisťovne do tohto segmentu, situácia nie je výrazne priaznivejšia. O to viac sme radi, že vďaka našej investícii do Arboria Apartments sa obyvateľom Trnavy a okolia rozšírili možnosti na bývanie.“ uviedol Vladimír Bakeš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Kooperativa poisťovňa.

Aj napriek aktuálnej pandemickej situácii a súvisiacimi obmedzeniami sa nám podarilo v krátkom čase zariadiť všetkých 51 bytových jednotiek. V čase kratšom ako 5 mesiacov boli všetky byty na mieru zariadené a pripravené na plnohodnotné bývanie. „Za 2,5 mesiaca sa podarilo nášmu internému tímu prenajať všetkých 51 bytov a aktuálne ich už obývajú spokojní nájomcovia. Môžem povedať, že tieto čísla predčili naše očakávania,“ hovorí Zoltán Müller, predseda predstavenstva Lucron. Nájomcovia v Arboria Apartments majú dlhodobú garanciu bývania s možnosťou predĺženia, operatívny servis, občiansku vybavenosť a množstvo zelene priamo pod oknami. Prostredníctvom našej dcérskej spoločnosti Bytrex, sa budeme 2 roky starať aj o kompletnú správu a údržbu objektu.

V koncepte komerčného nájomného bývania patríme na Slovensku medzi priekopníkov  a vidíme v ňom potenciál už dlhodobo. Po prvých úspešných realizáciách vo svojich projektoch Urban Residence v Bratislave a Arboria v Trnave, ho plánujeme zakomponovať aj v ďalších pripravovaných rezidenčných developmentoch.