Kúpa bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom, ktoré klientom ponúkame

01. júna 2023
Kúpa bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom, ktoré klientom ponúkame

Bývanie v novostavbe teraz vyjde lacnejšie ako ešte pred niekoľkými mesiacmi. Naši klienti môžu v súčasnosti získať hneď niekoľko zaujímavých bonusov, ktoré ponúkame v projektoch Rakyta, Nesto aj Arboria.

Dotovaná splátka hypotéky 1,47%

Zvýšené úroky bankových hypoték spôsobili ochladnutie trhu s nehnuteľnosťami. Ľudia sa už rozlúčili s 1 % úrokmi z minulosti a v súčasnosti dostávajú od bánk ponuky častokrát aj na viac ako 4 %. Pomocou v tejto situácii pre našich klientov je „Dotovaná splátka hypotéky 1,47 %“, ktorú sme predstavili v petržalskom projekte Nesto a projekte Rakyta v Devínskej Novej Vsi. Funguje to tak, že ak sa klient rozhodne ponuku využiť, po nadobudnutí vlastníckeho práva k bytu mu bude vyplatená jednorazová platba, ktorou sa dorovná rozdiel medzi bankovou úrokovou sadzbou a dotovanou sadzbou 1,47 %, a to až po dobu 3 rokov v prípade projektu Nesto a 2 rokov v prípade projektu Rakyta.  Vďaka dotácii tak môže napr. pri trojizbovom byte v Neste, mesačná splátka klesnúť z 1 272 eur na 874 eur. Celkovo je tak možné na 36 splátkach ušetriť vyše 14 300 eur.

Zvýhodnená hypotéka sa dá získať v jednej z našich troch partnerských bánk: Tatra banke, VÚB banke alebo UniCredit Bank.

Bez znaleckého posudku a s nemennou cenou

Pri vybavovaní hypotéky využívajú záujemcovia o bývanie ešte ďalšie dva benefity navyše. „Pri úvere od partnerskej banky netreba riešiť znalecký posudok a získať sa dá aj zľava z poplatku za poskytnutie úveru do výšky 100 %,“ hovorí Juraj Ťahún, riaditeľ predaja spoločnosti Lucron.

Okrem toho je cena bytu nemenná. To znamená, že cena na zmluve sa nemení bez ohľadu na to, ako sa vyvíja inflácia a ceny stavebných materiálov. Tento princíp uplatňujeme pri všetkých svojich projektoch. Inak povedané, súčasťou kúpnej zmluvy nie je inflačná doložka.

V cene bytu navyše kuchyňa zadarmo

Ďalším bonusom, ktorý predstavuje vo finančnom vyjadrení tisíce eur, ktorý môžu klienti získať na vybrané byty v projekte Arboria, je kuchyňa. Klienti, ktorí riešia zariadenie vo vlastnej réžii, sa musia pripraviť na rokovania s viacerými firmami, ktoré môžu zabrať veľa času s neistým výsledkom. Ako developer máme  skúsenosti a zazmluvnených špecialistov s dlhoročnou praxou, ktorí odvádzajú kvalitnú prácu. Okrem moderného a praktického dizajnu, vhodného nielen pre rodiny, sú súčasťou akcie aj spotrebiče a ich montáž, takže všetko prebehne úplne bez starostí. Budúci obyvatelia Lúčnej si dokonca môžu vybrať aj farebnú variáciu svojej vysnívanej kuchyne.

Zaujímavé ceny bytov

Napríklad ceny 1-izbových bytov v projekte Nesto začínajú už od 143 750 eur, 2-izbových od 199 750 eur a 3-izbových od 229 750 eur. Spolu s možnosťou dodatočných bonusov, tak vzniká zaujímavý investičný balík, ktorý môže osloviť aj investičných klientov.

Z dlhodobého hľadiska ceny bytov porastú

Investori do nehnuteľností vedia, že trh nehnuteľností podlieha dlhodobým cyklom, kde sa striedajú lepšie a horšie časy. Samotné zhodnotenie nehnuteľností sa dlhodobo udržuje niekoľko percent nad úrovňou každoročnej inflácie. Preto sa dá konštatovať, že investícia do nehnuteľností bola a vždy bude dobrou investíciou. Pri súčasných bonusoch, ktoré ako developer poskytujeme, je kúpa bytu v jednom z našich projektov zaujímavá určite aj z investičného hľadiska.

Projekt Nesto v Petržalke
Projekt Nesto v Petržalke
Projekt Rakyta v Devínskej Novej Vsi