Lucron a Kooperativa predstavujú pilotný projekt prenájmu bytov v Trnave

22. septembra 2021
Lucron a Kooperativa predstavujú pilotný projekt prenájmu bytov v Trnave

Predstavujeme v rámci projektu Arboria Apartments v Trnave nový koncept prenájmu bytov. V bytovom dome Južná ponúkneme v spolupráci s Kooperativou od októbra tohto roku postupne 51 štýlovo zariadených bytových jednotiek s výmerou od 35 do 88 štvorcových metrov. Sú určené pre každého, kto nechce mať s bývaním žiadne starosti vďaka profesionálnej správe a údržbe bytov.

 Arboria Apartments nadväzuje na podobný úspešný projekt apartmánového bývania v projekte Urban Residence v Bratislave. Takýto spôsob prenájmu bytov je v mnohom odlišný od „sociálnych“ nájomných bytov. Apartmány sú v starostlivosti skúsených profesionálov, a tak nájomníci nikdy neriešia žiadne problémy spojené s užívaním bytu. „Vyhodené ističe, klimatizáciu, teplú vodu aj zmluvu o garážovom státí,“ predstavuje možnosti Juraj Ťahún, šéf predajného tímu Arboria zo spoločnosti Lucron a dodáva: „Klienti dostanú profesionálny právny servis, dlhodobú garanciu bývania s možnosťou predĺženia, výbornú občiansku vybavenosť v okolí a množstvo parkov a zelene priamo pod oknami.“

Arboria je moderná mestská štvrť s množstvom zelene, verejných priestorov, športovísk a ihrísk. Na dosah ponúka úplnú občiansku vybavenosť vrátane škôl a škôlok, obchody a služby na pár krokov. Byty v projekte Arboria Apartments sú zariadené moderne, účelne, kvalitne a štýlovo. Kuchyne, šatníky či postele vyrábajú na mieru skúsení stolári. V budove a jej okolí je dostatok parkovacích miest, lokalita navyše ponúka vynikajúcu dostupnosť nielen do centra Trnavy, ale aj na blízku diaľnicu D1. Lokálnu dopravu podporuje bike-sharing, ktorý sa v meste podarilo rozbehnúť aj s pomocou Lucronu.

Tento pilotný projekt prenájmu bytov v Trnave sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Kooperativa poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group, ktorá je vlastníkom budovy. „Práve naša poisťovňa otvorila minulý rok svojím prvým bytovým domom trh s nájomným bývaním na Slovensku. Sme radi, že po úspešnom projekte v Košiciach pokračujeme v Trnave, ktorá je dynamicky sa rozvíjajúcim mestom s neustále rastúcim vplyvom v regióne,“ uviedol Ing. Vladimír Bakeš, PhD., predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne.  „Koncept dlhodobého nájomného bývania, ktorý sme na Slovensko priniesli a v Európe už desaťročia funguje,  sa líši od bežného prenájmu bytov, ponúkaného individuálnymi prenajímateľmi. Jednou z najväčších výhod je vysoká miera stability a istoty. Nájomca má záruku, že ak byt užíva v súlade so zmluvou a domovým poriadkom, tak má zaručené dlhodobé bývanie bez starostí, ktoré prináša vlastníctvo či krátkodobé individuálne prenájmy,“ vysvetľuje ďalej Vladimír Bakeš.

Webstránku Arboria Apartments, ako aj ponuku voľných bytov si môžete pozrieť už teraz na tomto odkaze.