Odhalili sme prvého retailového nájomcu vo Vydrici – je ním obľúbený supermarket YEME s bistrom a vlastnou pekárňou

30. júna 2022
Odhalili sme prvého retailového nájomcu vo Vydrici – je ním obľúbený supermarket YEME s bistrom a vlastnou pekárňou

Výstavba bratislavskej Vydrice úspešne napreduje, čoho dôkazom je nielen výber budúcej podoby národnej kultúrnej pamiatky Vodná veža a jej okolia, ale aj postupné napĺňanie ďalších funkcií projektu. Popri predaji bytov v 1. etape projektu, Vydrica spustila aj prenájom priestorov určených pre retailové prevádzky. Prvým zverejneným nájomcom a strategickým retailovým partnerom projektu je obľúbená značka potravín YEME, ktorá vo Vydrici plánuje prevádzku s vlastnou pekárňou na rozlohe až 600 m2. Supermarket YEME, postavený na ponuke lokálnych a remeselných potravín, zároveň predznamenáva celkový retailový koncept vo Vydrici, ktorý sa chce zamerať práve na lokálne značky a originálne produkty a služby.

Značku YEME považujeme za strategického partnera projektu Vydrica, keďže svojou filozofiou a prístupom je veľmi blízka tomu, čo by sme chceli do tejto lokality priniesť. Vydrica nie je iba o nadštandardnom bývaní, ale najmä o vytvorení kvalitného mestského prostredia a atraktívnej ponuky služieb aj pre ostatných obyvateľov mesta a návštevníkov. Preto je zaujímavým miestom aj pre podnikateľov, ktorí vedia ponúknuť originálne služby a lokálne produkty. A presne takým príkladom sú potraviny YEME,“ hovorí obchodný riaditeľ spoločnosti Lucron a zástupca VYDRICA DEVELOPMENT Ermanno Boeris.  

Spojenie YEME a Vydrice je veľmi prirodzené. Náš koncept charakterizuje najmä to, že v našich predajniach ponúkame moderné potraviny s úctou k tradičným chutiam, a takto podobne vnímame aj budúcu Vydricu. Bude to moderná štvrť, ktorá s rešpektom pristupuje k histórii a dáva jej nanovo vyniknúť. Som preto veľmi rád, že naša ďalšia bratislavská prevádzka vznikne v srdci samotnej Vydrice, v blízkosti Vodnej veže, a vhodne doplní celkovú ponuku služieb v podhradí,“ vysvetľuje zakladateľ YEME Peter Varmuža. 

Prevádzka supermarketu YEME vznikne v parteri budovy V2B, ktorá sa nachádza v bezprostrednej blízkosti areálu kultúrnej pamiatky Vodnej veže. Na ploche takmer 600 m2 ponúkne predajňu plnochutných potravín, bistro aj vlastnú pekáreň, ktorá je u Bratislavčanov mimoriadne obľúbená. Prístup do predajne bude možný nielen z ulice, ale aj z podzemného parkoviska.  

V celom projekte Vydrica je plánovaných takmer 65 obchodných prevádzok. Prvá etapa bude do veľkej miery zameraná najmä na gastro a doplnkové služby, a to aj z dôvodu vzniku atraktívneho verejného priestoru v okolí Vodnej veže. V ďalšej etape projektu dostane väčší priestor tzv. destinačný retail. „Našim zámerom je, aby obchody a prevádzky služieb vo Vydrici tvorili kompaktný a premyslený celok, preto tieto priestory chceme primárne prenajímať. V prípade zaujímavej ponuky sme však otvorení aj rokovaniam o prípadnej kúpe týchto priestorov,” dopĺňa Ermanno Boeris. 

Aktuálny stav výstavby projektu Vydrica 

Výstavba 1. etapy projektu, ktorá sa spustila v marci 2022, sa aktuálne nachádza vo fáze realizácie  železobetónových konštrukcií objektov V1 a V2 už aj nad úrovňou terénu a Nábrežia armádneho generála Ludvíka Svobodu. Práce prebiehajú podľa stanoveného časového plánu. Postupnými krokmi sa na hranici prvej a druhej fázy projektu zabezpečuje Ľadová jama s kopulou. 

Plánovaný termín dokončenia 1. etapy je rok 2024. 

Bytové domy V1 až V4 pozostávajú z 228 bytov, pričom k dnešnému dňu je predaných takmer 60 percent bytov. Ďalej sa tu nachádza 27 obchodných prevádzok v celkovej výmere viac ako 4 300 m2 a kancelárie na ploche 2 360 m2.  

O spoločnosti VYDRICA DEVELOPMENT 

Developer projektu Vydrica je spoločnosť VYDRICA DEVELOPMENT, a.s., ktorá vznikla ako joint venture spojením spoločnosti Vydrica, a.s. a materskej spoločnosti Lucronu, luxemburskej Ikopart, pričom manažérom projektu Vydrica je developerská spoločnosť Lucron. Po mnohých rokoch tak došlo k oživeniu zámeru a príprave nového projektu v spolupráci s viacerými tímami domácich a medzinárodných architektov a urbanistov. Lucron je významný slovenský rezidenčný developer, ktorý u nás pôsobí od roku 2005. V doterajšom portfóliu má bratislavské projekty Nesto, Rakyta, Urban Residence, Malé Krasňany, Eden Park, Jaskový rad a projekt Arboria v Trnave. Lucron je súčasťou medzinárodnej skupiny IKO Real Estate, ktorá má svoj pôvod v Luxembursku a má viac ako 30 ročné skúsenosti v realitnom biznise. Okrem zamerania sa na komerčné projekty a rezidenčné bývanie v Luxembursku a Belgicku, spoločnosť investovala aj do ikonickej stavby – vybudovala múzeum Charlieho Chaplina vo Švajčiarsku.